Rany i ropa po goleniu nóg

Piszę z takim problemem: po goleniu na nogach zrobiły mi się straszne rany, gdzie sączy się z nich ropa i w koło jest stan zapalny, co to może być?
Zakażenie mieszków włosowych. Proponuję zmienić metodę depilacji - krem lub laser
Jest to nadkażenie bakteryjne. Należy zastosować leki na receptę i zmienić metodę depilacji.
Prawdopodobnie doszło do zakażenia bakteryjnego mieszków włosowych tzw. czyrak. Należy zastosować miejscowo maść z antybiotykiem.
Proszę sprawdzić poziom glukozy we krwi.
objawy zapalenia mieszków włosowyhc
Czy golarka była nowa? Bez recepty można smarować tribiotikiem jeżeli nie będzie poprawy należy zgłosić się na konsultację - myślę teleporada z pełnym wywiadem + zdjęcie powinna wystarczyć.
doszło do zakażenia mieszków włosowych, powinna Pani skonsultować się z lekarzem celem ustalenia leczenia

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi