Przewlekły ból gardła i szyi - czy to może być coś poważnego?

Mam 24 lata. Od kilku miesięcy mam przewlekły ból gardła, laryngolog nic złego w gardle i krtani nie widzi, jedynie przekrwiony nos który wygląda na alergiczny. Faktycznie ciężko mi się oddycha, w nocy przeważnie męczy mnie zatkany nos. Od dłuższego czasu mam jednostronny ból szyi, jest to ból kłujący bądź piekący gdzieś daleko na przodzie szyi z lewej strony. Czasami jak spożywam pokarmy ostre, kwaśne to odczuwam ból jakby była tam jakaś rana. To samo dotyczy ruchu szyją, przy obracaniu się i skręcaniu szyją odczuwam jakby tam z lewej strony coś mi przeszkadzało. Miałam robione USG szyi, w którym wyszło wszystko dobrze, węzły szyjne oraz nadobojczykowe niepowiększone. Morfologia w porządku. CRP niziutkie, OB - 2. Czy to może być coś poważnego, np. rak przełyku? Nie wiem czy spokojnie czekać na gastroskopię czy iść zrobić prywatnie badanie jak najszybciej. Ewentualnie jakie inne badania trzeba zrobić i co to może być? Dodam, że czasami zdarzają mi się pieczenia języka i/lub delikatne pobolewanie podniebienia - stomatolog wykluczył inne rzeczy.
Proszę udać się do laboratorium celem pobrania wymazów z jamy ustnej i gardła na posiew bakteriologiczny i mykologiczny - być może wynik będzie rozstrzygający.
Niepewność i stres nie sprzyjają dobremu stanowi zdrowia, proszę umówić wcześniejszą gastroskopie, a jeżeli używała Pani w ostatnim czasie antybiotyków, warto wcześniej zrobić wymaz.
Wydaje sie ze badanie gastroskopowe może być rozstrzygające - jeśli się Pani niepokoi i ma możliwość wcześniejszego wykonania badania - warto skorzystać
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi