Przewlekły ból gardła i szyi - czy to może być coś poważnego?

Mam 24 lata. Od kilku miesięcy mam przewlekły ból gardła, laryngolog nic złego w gardle i krtani nie widzi, jedynie przekrwiony nos który wygląda na alergiczny. Faktycznie ciężko mi się oddycha, w nocy przeważnie męczy mnie zatkany nos. Od dłuższego czasu mam jednostronny ból szyi, jest to ból kłujący bądź piekący gdzieś daleko na przodzie szyi z lewej strony. Czasami jak spożywam pokarmy ostre, kwaśne to odczuwam ból jakby była tam jakaś rana. To samo dotyczy ruchu szyją, przy obracaniu się i skręcaniu szyją odczuwam jakby tam z lewej strony coś mi przeszkadzało. Miałam robione USG szyi, w którym wyszło wszystko dobrze, węzły szyjne oraz nadobojczykowe niepowiększone. Morfologia w porządku. CRP niziutkie, OB - 2. Czy to może być coś poważnego, np. rak przełyku? Nie wiem czy spokojnie czekać na gastroskopię czy iść zrobić prywatnie badanie jak najszybciej. Ewentualnie jakie inne badania trzeba zrobić i co to może być? Dodam, że czasami zdarzają mi się pieczenia języka i/lub delikatne pobolewanie podniebienia - stomatolog wykluczył inne rzeczy.
Proszę udać się do laboratorium celem pobrania wymazów z jamy ustnej i gardła na posiew bakteriologiczny i mykologiczny - być może wynik będzie rozstrzygający.
Niepewność i stres nie sprzyjają dobremu stanowi zdrowia, proszę umówić wcześniejszą gastroskopie, a jeżeli używała Pani w ostatnim czasie antybiotyków, warto wcześniej zrobić wymaz.
Wydaje sie ze badanie gastroskopowe może być rozstrzygające - jeśli się Pani niepokoi i ma możliwość wcześniejszego wykonania badania - warto skorzystać

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi