Przedłużająca się infekcja gardła - czy udać się na kontrolę szybciej niż wyznaczył to lekarz?

Mam 33 lata. Od 1,5 miesiąca odczuwam ból gardła. Początkowo gardło bolało mnie wyłącznie po lewej stronie, głęboko, poniżej krtani. Ból zaniepokoił mnie i po około miesiącu udałam się do lekarza. Lekarz rodzinny zlecił podstawowe badania i po wynikach stwierdził, że infekcja się cofa, więc zakończył leczenie. Z powodu nasilenia dolegliwości, przejścia bólu na środek szyi i prawą stronę udałam się do laryngologa. Stwierdził infekcję i zlecił antybiotyk. Zostały mi trzy dni antybiotykoterapii. Ból jednak nie ustępuje, promieniuje do żuchwy, prawej skroni, a nawet tyłu szyi. Jestem zmuszona stosować leki NLPZ, co pozwala mi jakoś funkcjonować. Jestem jednak osłabiona i zmęczona. Muszę w ciągu dnia się położyć i odpocząć jakiś czas. Lekki dotyk miejsca poniżej krtani wywołuje ból. Kontrolę u laryngologa mam dopiero w sierpniu. Czym mogą być spowodowane te dolegliwości? Dodam, że w ubiegłym roku przeszłam kilka angin, jednak moim zdaniem migdałki wyglądają normalnie, są małe i tylko lekko zaczerwienione. Czy powinnam szybciej udać się do lekarza? Czy cierpliwie czekać? Martwię się, bo pierwszy raz dokucza mi taka długa sytuacja.

Wskazana stacjonarna kontrola - jeśli wcześniejsza wizyta u laryngologa nie będzie możliwa, proszę zgłosić się do lek.rodzinnego/internisty.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Laryngolog w Gliwicach Laryngolog we Wrocławiu Laryngolog w Dąbrowie Górniczej Laryngolog w Katowicach Laryngolog w Częstochowie Laryngolog w Bielsku-Białej Laryngolog w Lublinie Laryngolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi