Problem z nadmierną potliwością i drżeniem mięśni.

Od dawna mam ten problem i byłam przekonana, że to nadczynność tarczycy, prawie wszystkie objawy się zgadzały. Dostałam badanie na podstawowe badanie TSH i morfologię, wszystko było w porządku, TSH ok. 2,89 a od lekarki usłyszałam tylko, że najwidoczniej jestem nerwusem. Wątpię, że ma to jakieś podłoże psychiczne, ponieważ występuje to u mnie zawsze niezależnie od stresu, tego czy siedzę w domu czy gdzieś poza. Jest to dla mnie strasznie uciążliwe zdarza się nawet, że wręcz kropelki potu kapią mi z dłoni co bardzo utrudnia mi kontakty z innymi osobami. Do jakiego lekarza powinnam się z tym udać. Na co takie objawy mogą wskazywać?

Dzień dobry,
opisane objawy mogą być powodowane przez zwiększone pobudzenie układu współczulnego. Normalnie korelowane jest ono z reakcją stresową, natomiast może również dojść do selektywnego bodźcowania poszczególnych zwojów poprzez zaburzenie ruchomości struktur ciała. W takim przypadku u Pani mogłyby współwystępować: bóle szyi, bóle głowy (migreny), arytmia, nadciśnienie tętnicze lub dolegliwości dróg oddechowych (np.objawy astmatyczne).
Jest to jedynie hipoteza - jedna z wielu możliwości. W celu postawienia diagnozy zachęcam do wizyty u osteopaty lub fizjoterapeuty (terapeuty manualnego).
W przypadku braku uchwytnej przyczyny w badaniu manualnym, konieczna może okazać się konsultacja neurologiczna.
Życzę zdrowia
MO
Zalecam konsultację neurologiczną celem dokładniejszej diagnostyki zgłaszanych przez Pana dolegliwości.
Wskazane poszerzenie diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej (może zlecić ją internista), a także konsultacje specjalistyczne-m.in. neurologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi