Problem z leczeniem grzybicy pochwy

Mam problem z leczeniem na grzybicę pochwy. Po zaobserwowaniu objawów wzięłam lek flucofast, który mi został po leczeniu poprzedniego epizodu choroby: po jednej tabletce 1, 4 i 7 dzień. Niestety, to nie pomogło, więc udałam się do ginekologa. Przepisał mi flucofast 1 x 6 i po tym jedną tabletką raz na tydzień oraz pimafucin. Ze względu na zbliżający się okres, poczekałam ze stosowaniem globulek i brałam tylko flucofast. Po okresie czułam ogromną poprawę, jednak zastosowałam pimafucin. Po pierwszej dawce nasiliło się pieczenie, po drugiej miałam koszmarne, bardzo obfite białe upławy i pieczenie. Już nie stosowałam tych globulek, tylko invag przez 3 dni w oczekiwaniu na wizytę. Na wizycie lekarz mi powiedział, że mam uczulenie na pimafucin i przepisał mi nystatynę. Niestety, wystawił mi receptę na nieistniejący lek (środa) i nie mogłam jej zrealizować, stosowałam przez dwa wieczory ponownie invag, aż wykupiłam po ponownej wizycie nystatynę (piątek). Po nystatynie odczuwam mniejsze pieczenie, jednak pojawiły się u mnie bardzo niepokojące upławy - ciemnozielone, gęste, przypominające glut z nosa. Dzisiaj (wtorek) obudziłam się z silnym promieniującym bólem prawego jajnika, udałam się do przychodni i poprosiłam o konsultację. Niestety, lekarz okazał się być bardzo chamski. Powiedział, że mam uczulenie na nystatynę i mam zastosować flucofast jutro i pojutrze, kontynuować stosowanie żelu, którego w ogóle mi nie przepisał, oraz że jestem już zdrowa - co stwierdził w ogóle bez badania, gdy ja prawie płaczę z bólu. Niestety, nie mam już zaufania do tego lekarza i nie wiem ostatecznie, czy mam przerwać leczenie nystatyną dopochwowo i jak mam stosować flucofast. Będę ogromnie wdzięczna za poradę.
sa leki ktore pomoga w tej sytuacji, jednak sa one na recepte.
Powinna Pani wykonać badanie stopnia czystości pochwy, które wskaże z jakim patogenem mamy do czynienia i wtedy będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi