Problem z leczeniem grzybicy pochwy

Mam problem z leczeniem na grzybicę pochwy. Po zaobserwowaniu objawów wzięłam lek flucofast, który mi został po leczeniu poprzedniego epizodu choroby: po jednej tabletce 1, 4 i 7 dzień. Niestety, to nie pomogło, więc udałam się do ginekologa. Przepisał mi flucofast 1 x 6 i po tym jedną tabletką raz na tydzień oraz pimafucin. Ze względu na zbliżający się okres, poczekałam ze stosowaniem globulek i brałam tylko flucofast. Po okresie czułam ogromną poprawę, jednak zastosowałam pimafucin. Po pierwszej dawce nasiliło się pieczenie, po drugiej miałam koszmarne, bardzo obfite białe upławy i pieczenie. Już nie stosowałam tych globulek, tylko invag przez 3 dni w oczekiwaniu na wizytę. Na wizycie lekarz mi powiedział, że mam uczulenie na pimafucin i przepisał mi nystatynę. Niestety, wystawił mi receptę na nieistniejący lek (środa) i nie mogłam jej zrealizować, stosowałam przez dwa wieczory ponownie invag, aż wykupiłam po ponownej wizycie nystatynę (piątek). Po nystatynie odczuwam mniejsze pieczenie, jednak pojawiły się u mnie bardzo niepokojące upławy - ciemnozielone, gęste, przypominające glut z nosa. Dzisiaj (wtorek) obudziłam się z silnym promieniującym bólem prawego jajnika, udałam się do przychodni i poprosiłam o konsultację. Niestety, lekarz okazał się być bardzo chamski. Powiedział, że mam uczulenie na nystatynę i mam zastosować flucofast jutro i pojutrze, kontynuować stosowanie żelu, którego w ogóle mi nie przepisał, oraz że jestem już zdrowa - co stwierdził w ogóle bez badania, gdy ja prawie płaczę z bólu. Niestety, nie mam już zaufania do tego lekarza i nie wiem ostatecznie, czy mam przerwać leczenie nystatyną dopochwowo i jak mam stosować flucofast. Będę ogromnie wdzięczna za poradę.
sa leki ktore pomoga w tej sytuacji, jednak sa one na recepte.
Powinna Pani wykonać badanie stopnia czystości pochwy, które wskaże z jakim patogenem mamy do czynienia i wtedy będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi