Podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TG

Czy jeśli mam podwyższone anty-TG, to powinnam skonsultować się z endokrynologiem? W ciągu ostatnich kilku miesięcy powtórzyłam badania 3 razy i anty-TG waha się w granicach 8-14 (norma 4), przy czym tsh, anty-tpo, ft3 i 4 są w zawsze w normie. Co to może oznaczać?
Proszę się skontaktować z endokrynologiem. Trzeba też przeprowadzić diagnostykę trzustki i podjąć decyzje dot. dalszej diagnostyki.
Szanowna Pani , konieczna jest dalsza opieka endokrynolga z uwagi na wynik ATG, gdyż jest to marker autoimmunizacyjnej choroby tarczycy.
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Można wykonać jeszcze dodatkowo USG tarczycy
Nalezy byc pod opieka endokrynologa
Tak
Proszę umówić konsultację endokrynologa z możliwością wykonania badania usg tarczycy. Co skłoniło Panią do kilkukrotnego badania hormonów tarczycy i przeciwciał? Ewentualne objawy mogą być kluczowe dla dalszego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5244
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi