Podwyższone przeciwciała przeciwtarczycowe anty-TG

Czy jeśli mam podwyższone anty-TG, to powinnam skonsultować się z endokrynologiem? W ciągu ostatnich kilku miesięcy powtórzyłam badania 3 razy i anty-TG waha się w granicach 8-14 (norma 4), przy czym tsh, anty-tpo, ft3 i 4 są w zawsze w normie. Co to może oznaczać?
Proszę się skontaktować z endokrynologiem. Trzeba też przeprowadzić diagnostykę trzustki i podjąć decyzje dot. dalszej diagnostyki.
Szanowna Pani , konieczna jest dalsza opieka endokrynolga z uwagi na wynik ATG, gdyż jest to marker autoimmunizacyjnej choroby tarczycy.
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Można wykonać jeszcze dodatkowo USG tarczycy
Nalezy byc pod opieka endokrynologa
Tak
Proszę umówić konsultację endokrynologa z możliwością wykonania badania usg tarczycy. Co skłoniło Panią do kilkukrotnego badania hormonów tarczycy i przeciwciał? Ewentualne objawy mogą być kluczowe dla dalszego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi