2022-08-22

Podczas i po jedzeniu w ustach pojawiła się gorycz

Podczas i po jedzeniu w ustach pojawiła się gorycz. Jakie badania należy wykonać, jaką dietę stosować wcześniej? Jakie leki powinienem brać i gdzie mogę otrzymać na nie receptę?

Proszę wykonać morfologie, próby wątrobowe, mocz ogólny. Z wynikami do lekarza POZ
Mogą to być objawy refluksu. Proponuje zastosować dietę jak przy refluksie żołądkowo-przełykowym, czyli m. in. unikać kawy, cytrusów, czekolady. W razie braku poprawy stosuje leki z grupy IPP oraz przeprowadzamy dalszą diagnostykę. W razie dalszych pytań i otrzymania recepty na niezbędne leki zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Wskazana wizyta u lekarza w warunkach stacjonarnych z możliwością badania fizykalnego jamy brzusznej. Z badań lab. Należałoby wykonać m. In. Morfologię, próby wątrobowe, bad. Og. Moczu, dodatkowo wskazane wykonanie usg jamy brzusznej.
Zasadniczym pytaniem jest czy dolegliwości pojawiły się jednorazowo, czy nawracają przy każdym posiłku. Nawracające dolegliwości mogą wymagać dalszej diagnostyki po konsultacji z lekarzem rodzinnym, który zleci odpowiednie badania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Kardiolog w Bielsku-Białej Kardiolog w Katowicach Kardiolog w Dąbrowie Górniczej Kardiolog w Gliwicach Kardiolog w Częstochowie Kardiolog w Krakowie Kardiolog w Warszawie Kardiolog w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4