Plamienie i krwawienie w trakcie stosowania Duphaston. Czy lepiej odstawić?

Mam 43 lata. Lekarz zapisał mi lek Duphaston, dawkowanie przez 10 dni po 1 tabletce od 16-tego do 25-tego dnia cyklu. Powodem był nieregularny cykl i torbiel, która w badaniu ginekologicznym była już w zaniku. Po wzięciu zaledwie drugiej tabletki pojawiło się u mnie brązowe plamienie, które w ciągu dwóch dni rozkręciło się w normalny okres, może nie aż tak obfity jak zawsze, ale to na pewno okres (średnie krwawienie i nawet niewielkie skrzepy już przez 2 dni). Tabletek nie odstawiłam, ale pozostały mi jeszcze 4, a krwawienie trwa nadal. Czy mam przyjąć tabletki do końca, czy raczej odstawić ze względu na okres? Czy jeżeli wybiorę tabletki do końca, to po odstawieniu pojawi się kolejne krwawienie? Czy w ogóle w trakcie przyjmowania Duphastonu możliwe jest wystąpienie okresu? Kiedyś przyjmowałam Duphaston na wywołanie okresu i miesiączka pojawiła się dopiero w trzecim dniu po odstawieniu. Będę wdzięczna za odpowiedź, gdyż mój lekarz jest chory i nie mogę się z nim skontaktować. Ewa

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi