Plamienie i krwawienie w trakcie stosowania Duphaston. Czy lepiej odstawić?

Mam 43 lata. Lekarz zapisał mi lek Duphaston, dawkowanie przez 10 dni po 1 tabletce od 16-tego do 25-tego dnia cyklu. Powodem był nieregularny cykl i torbiel, która w badaniu ginekologicznym była już w zaniku. Po wzięciu zaledwie drugiej tabletki pojawiło się u mnie brązowe plamienie, które w ciągu dwóch dni rozkręciło się w normalny okres, może nie aż tak obfity jak zawsze, ale to na pewno okres (średnie krwawienie i nawet niewielkie skrzepy już przez 2 dni). Tabletek nie odstawiłam, ale pozostały mi jeszcze 4, a krwawienie trwa nadal. Czy mam przyjąć tabletki do końca, czy raczej odstawić ze względu na okres? Czy jeżeli wybiorę tabletki do końca, to po odstawieniu pojawi się kolejne krwawienie? Czy w ogóle w trakcie przyjmowania Duphastonu możliwe jest wystąpienie okresu? Kiedyś przyjmowałam Duphaston na wywołanie okresu i miesiączka pojawiła się dopiero w trzecim dniu po odstawieniu. Będę wdzięczna za odpowiedź, gdyż mój lekarz jest chory i nie mogę się z nim skontaktować. Ewa

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi