Pękanie naczyń krwionośnych, a druga dawka szczepionki AstraZeneca.

Tydzień po szczepieniu preparatem AstraZeneca zaczęła mnie boleć łydka, zauważyłem też, że pojawiają mi się dziennie 1-2 małe, żółte siniaki wielkości paznokcia na nogach lub rękach i później znikają, skóra na kończynach zaczęła swędzieć. Robiłem 2 tygodnie po szczepieniu badanie pod kątem d-dimerów i morfologię ogólną. Wyszły OK. Myślałem, że to problem z przeciążenia, bo po roku pracy zdalnej zacząłem więcej dźwigać i ogólnie się ruszać przy przeprowadzce. W poniedziałek mam szczepienie drugą dawką, dzisiaj byłem u lekarza rodzinnego, żeby się upewnić. Zerknął, zobaczył wyniki i stwierdził, że to może od pękania naczyń krwionośnych, profilaktycznie przepisał mi zastrzyki i mogę iść na drugie szczepienie. Mam jednak pewne wątpliwości dot. łączenia heparyny i AstraZeneca.

tak można się zaszczepić
Mozna się zaszczepić
Może się Pan zaszczepić.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi