Pękanie naczyń krwionośnych, a druga dawka szczepionki AstraZeneca.

Tydzień po szczepieniu preparatem AstraZeneca zaczęła mnie boleć łydka, zauważyłem też, że pojawiają mi się dziennie 1-2 małe, żółte siniaki wielkości paznokcia na nogach lub rękach i później znikają, skóra na kończynach zaczęła swędzieć. Robiłem 2 tygodnie po szczepieniu badanie pod kątem d-dimerów i morfologię ogólną. Wyszły OK. Myślałem, że to problem z przeciążenia, bo po roku pracy zdalnej zacząłem więcej dźwigać i ogólnie się ruszać przy przeprowadzce. W poniedziałek mam szczepienie drugą dawką, dzisiaj byłem u lekarza rodzinnego, żeby się upewnić. Zerknął, zobaczył wyniki i stwierdził, że to może od pękania naczyń krwionośnych, profilaktycznie przepisał mi zastrzyki i mogę iść na drugie szczepienie. Mam jednak pewne wątpliwości dot. łączenia heparyny i AstraZeneca.

tak można się zaszczepić
Mozna się zaszczepić
Może się Pan zaszczepić.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi