Okropny ból nogi - czy kierować się do neurochirurga?

Mam okropny ból prawej nogi, pośladka. Dostaję zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbólowe, niestety nic mi nie pomaga, ból cały czas silny. Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonano w sekwencjach FSE, obrazach T1/T2 - zależnych i STIR. Lordoza lędźwiowa pogłębiona. Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów kręgów w odcinku Th12-L1. Na poziomie L4/L5 niewielkie okrężne uwypuklenie krążka m/kr modeluje worek oponowy. Na poziomie L5/S1 dehydratacja krążka m/kr z jego centralną ekstruzją modeluje worek oponowy. Zachyłki boczne obustronnie zwężone, z przewagą po stronie lewej; korzenie lewego nerwu rdzeniowego S1 w kontakcie z krążkiem m/kr. Kanał kręgowy i otwory m/kr bez cech stenozy. Kręgi lędźwiowe i pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i prawidłowej intensywności sygnału. Rdzeń kręgowy, w uwidocznionym zakresie, o prawidłowej intensywności sygnału; stożek rdzenia na wysokości L1. Nici ogona końskiego i widoczne odcinki nerwów rdzeniowych bez zmian ogniskowych. Kierować się do neurochirurga?
Tak, proszę się skonsultować z neurochirurgiem.
Neurochirurga, lub neurologa jeżeli będzie prędzej.
Zalecana konsultacja neurochirurgiczna.
Jeśli leczenie nie pomaga wskazana jest konsultacja z lekarzem i ewentualna modyfikacja terapii. W badaniu obrazowym są cechy dyskopatii, więc również wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem, szczególnie jeśli ból jest obecny od dłuższego czasu.
Proponuję zachować spokój .Objawy na pewno są wynikiem choroby kregoslupa ale zanim pacjent trafi na stół chirurgiczny jest jeszcze dużo rozwiązań.Zapraszam na wizytę, albo do innego lekarza specjalisty rehabilitacji bo w 99 % obędzie się bez operacji.
Nie ma tu nic pilnego! Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego by zbadał czy są niepokojące objawy w badaniu przedmiotowym. Jeśli nie to leczenie jest zachowawcze. Jeśli są to skieruje na cito na sor z neurochirurgią.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi