Okropny ból nogi - czy kierować się do neurochirurga?

Mam okropny ból prawej nogi, pośladka. Dostaję zastrzyki przeciwzapalne i przeciwbólowe, niestety nic mi nie pomaga, ból cały czas silny. Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonano w sekwencjach FSE, obrazach T1/T2 - zależnych i STIR. Lordoza lędźwiowa pogłębiona. Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów kręgów w odcinku Th12-L1. Na poziomie L4/L5 niewielkie okrężne uwypuklenie krążka m/kr modeluje worek oponowy. Na poziomie L5/S1 dehydratacja krążka m/kr z jego centralną ekstruzją modeluje worek oponowy. Zachyłki boczne obustronnie zwężone, z przewagą po stronie lewej; korzenie lewego nerwu rdzeniowego S1 w kontakcie z krążkiem m/kr. Kanał kręgowy i otwory m/kr bez cech stenozy. Kręgi lędźwiowe i pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i prawidłowej intensywności sygnału. Rdzeń kręgowy, w uwidocznionym zakresie, o prawidłowej intensywności sygnału; stożek rdzenia na wysokości L1. Nici ogona końskiego i widoczne odcinki nerwów rdzeniowych bez zmian ogniskowych. Kierować się do neurochirurga?
Tak, proszę się skonsultować z neurochirurgiem.
Neurochirurga, lub neurologa jeżeli będzie prędzej.
Zalecana konsultacja neurochirurgiczna.
Jeśli leczenie nie pomaga wskazana jest konsultacja z lekarzem i ewentualna modyfikacja terapii. W badaniu obrazowym są cechy dyskopatii, więc również wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem, szczególnie jeśli ból jest obecny od dłuższego czasu.
Proponuję zachować spokój .Objawy na pewno są wynikiem choroby kregoslupa ale zanim pacjent trafi na stół chirurgiczny jest jeszcze dużo rozwiązań.Zapraszam na wizytę, albo do innego lekarza specjalisty rehabilitacji bo w 99 % obędzie się bez operacji.
Nie ma tu nic pilnego! Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego by zbadał czy są niepokojące objawy w badaniu przedmiotowym. Jeśli nie to leczenie jest zachowawcze. Jeśli są to skieruje na cito na sor z neurochirurgią.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi