2023-11-23

Ogromy stres w życiu codziennym - jak nad nim zapanować?

Mam bardzo duże problemy z samopoczuciem. W styczniu tego roku dowiedziałam się, że choruję na hipoglikemie reaktywna. Po powtórzeniu badań w maju cukier po wypiciu glukozy po 2 godzinach wynosił 80. Fakt stwierdziłam, że jest lepiej i trochę odpuściłam sobie swoje zdrowe i regularne jedzenie. W maju również zaczęłam nową pracę, która strasznie mnie stresowała. Nie lubię kontaktu z ludźmi, a w tej pracy miałam non stop plus to, że szef ciągle był "na straży". Chodzenie do pracy zaczęło mnie stresować, czasem nie byłam w stanie ustać na nogach, kręciło mi się w głowie, było mi niedobrze, miałam nogi jak z waty, kołatania serca oraz uczucie, że zaraz zemdleje. W listopadzie zrezygnowałam z pracy. Szukam czegoś nowego, lecz moje "ataki " pojawiają się również w domu gdy nie mam żadnych zmartwień. Robiłam już wszystkie możliwe badania krwi, które wychodzą idealnie. U kardiologa również byłam i też jest wszystko w porządku. Odwiedziłam w październiku psychiatrę, lecz Pani nic konkretnego mi nie powiedziała, tylko zapisała silne leki psychotropowe, których nie wykupiłam, ponieważ nie chce z grubej rury brać takich leków. Błagam o pomoc, bo ja już nie mam pomysłu, ale też już nie mam siły. Dodam, że zaczęłam od czerwca (wtedy miałam swój pierwszy epizod i jeden z trzech tak silnych) znów jeść regularnie i niestety nic to nie daje. Nie daje rady sobie z tym i nie wiem, jak temu zaradzić, a nie chce codziennie wstawać z łóżka i nie mieć Siły na codzienne czynności. Dodam, że nie mam chorej tarczycy. 

Należy stosować się do zaleceń specjalisty psychiatry i przyjmować przepisane leki.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Stres w Krakowie Stres w Gdańsku Zaburzenia lękowe w Bielsku-Białej Zaburzenia lękowe w Krakowie Zaburzenia lękowe w Gdańsku Kardiolog w Katowicach Kardiolog w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4