Odchudzanie a niedoczynność tarczycy.

Mam niedoczynność tarczycy, dostałem leki, które biorę na zmianę co drugi dzień. Wcześniej byłem bardzo aktywny - chodziłem na siłownię, biegałem itp. W tej chwili przytyłem kilka kilogramów i chciałbym to zrzucić, aczkolwiek boję się, żeby nie wpaść w nadczynność. Moje wyniki TSH to 0,5 i przy takim poziomie czuje się najlepiej, jednak jeśli teraz chciałbym zrzucić kilka kilo, czy muszę wcześniej, rozpoczęciem zrzucania wagi wziąć mniejszą dawkę hormonu, żeby poziom TSH wzrósł i wtedy mogę redukować? Czy mogę zejść na niższą dawkę i od razu zrzucać wagę? Czy trzeba dać trochę czasu najpierw na wysycenie komórek mniejszym hormonem, aby oscylować przy większym TSH, żeby było mniejsze ryzyko zejścia poniżej 0? Jak wygląda kwestia, jaką jest skład masy ciała - jeśli ważę 80 kg i mam dużo tłuszczu to TSH będzie się różnić przy tej samej wadze, ale przy małym poziomie tłuszczu i dużej masie mięśniowej? Jeśli nie, to czy np. mając 80 kg i TSH 0,5 to mogę sobie nadbudować 5 kg mięśni - TSH wzrośnie, ale w granicy komfortu samopoczucia, a potem znów zejść do 80 kg i w tym przedziale rozwijać sylwetkę?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi