Obrzęki gardła, pogłębiająca się chrypka - czy kontynuować leczenie?

Spożyłem w szybkim tempie pół litra bardzo gorącego rosołu z makaronem (ledwo ściągniętego z kuchenki, doprowadzonego do wrzenia). Nie czułem aż tak gorąca (ani smaku rosołu), bo tuż przed spożyciem spryskałem przynajmniej z 10 razy gardło i jamę ustną tantum verde (drapało mnie coś w gardle i miałem też aftę w jamie ustnej). Nie pomyślałem, że aż tak mnie znieczuli. Czułem tylko sparzenie języka po zjedzeniu i mocne rozgrzanie gardła. Natomiast już następnego dnia miałem ciągłe uczucie guli w gardle/przełyku i poczucia, że muszę to coś przełknąć oraz zaczęła się pojawiać chrypka. Następnego dnia rano (niecałe 2 doby od spożycia rosołu) udałem się do laryngologa, który stwierdził (po obejrzeniu lusterkiem), że mam obrzęknięte i podrażnione gardło z przesuszonymi (i uszkodzonymi? dokładnie nie pamiętam) błonami śluzowymi. Dostałem Omneprazol na tydzień, Essox One przed snem oraz Gelovox do ssania (kuracja maks. do 7 dni). Minęło 5 dni, a chrypka u mnie się coraz bardziej pogłębia. Z czasem odkrztuszę jakby taką gęstą niesmaczną wydzielinę. Nie miałem i nie mam innych objawów tj. jak chociażby ból gardła/przełyku, czy gorączka. Zaraz skończą się leki i nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić - dokupić i kontynuować kurację? Czy trzeba jakieś dodatkowe badania?
Zwykle wypisujemy leki i zalecamy kontrolne badanie po zakończonym leczeniu, lub etapie leczenia. Proszę się skontaktować z laryngologiem.
Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym - podejmie on decyzję co do kontynuacji terapii lub zmiany leków.
Jeśli objawy nasilają się mimo leczenia należy ponownie zgłosić się na wizytę do laryngologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi