Obrzęki gardła, pogłębiająca się chrypka - czy kontynuować leczenie?

Spożyłem w szybkim tempie pół litra bardzo gorącego rosołu z makaronem (ledwo ściągniętego z kuchenki, doprowadzonego do wrzenia). Nie czułem aż tak gorąca (ani smaku rosołu), bo tuż przed spożyciem spryskałem przynajmniej z 10 razy gardło i jamę ustną tantum verde (drapało mnie coś w gardle i miałem też aftę w jamie ustnej). Nie pomyślałem, że aż tak mnie znieczuli. Czułem tylko sparzenie języka po zjedzeniu i mocne rozgrzanie gardła. Natomiast już następnego dnia miałem ciągłe uczucie guli w gardle/przełyku i poczucia, że muszę to coś przełknąć oraz zaczęła się pojawiać chrypka. Następnego dnia rano (niecałe 2 doby od spożycia rosołu) udałem się do laryngologa, który stwierdził (po obejrzeniu lusterkiem), że mam obrzęknięte i podrażnione gardło z przesuszonymi (i uszkodzonymi? dokładnie nie pamiętam) błonami śluzowymi. Dostałem Omneprazol na tydzień, Essox One przed snem oraz Gelovox do ssania (kuracja maks. do 7 dni). Minęło 5 dni, a chrypka u mnie się coraz bardziej pogłębia. Z czasem odkrztuszę jakby taką gęstą niesmaczną wydzielinę. Nie miałem i nie mam innych objawów tj. jak chociażby ból gardła/przełyku, czy gorączka. Zaraz skończą się leki i nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić - dokupić i kontynuować kurację? Czy trzeba jakieś dodatkowe badania?
Zwykle wypisujemy leki i zalecamy kontrolne badanie po zakończonym leczeniu, lub etapie leczenia. Proszę się skontaktować z laryngologiem.
Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym - podejmie on decyzję co do kontynuacji terapii lub zmiany leków.
Jeśli objawy nasilają się mimo leczenia należy ponownie zgłosić się na wizytę do laryngologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi