Obniżenie prolaktyny domowymi sposobami.

Czy poziom prolaktyny można obniżyć domowymi sposobami? Źle wpływa na stan mojej cery, ale nie chcę wdrażać leczenia lekami, ponieważ moja ginekolog mówi, że są one drogie i mają sporo niepożądanych skutków ubocznych.

Chyba nie ma skutecznego sposobu domowego na obniżenie poziomu prolaktyny.W uzasadnionych przypadkach stosuje się leczenie farmakologiczne
Po pierwsze hiperprolaktynemia wymaga dalszej diagnostyki hormonalnej i czasami obrazowej. W określonych przypadkach leczenie jest refundowane, a we wskazaniach nie objętych refundacją terapia podstawowym lekiem nie jest kosztowne, choć podobnie jak zaznaczył Pani ginekolog nie jest wolna od działań nieporządanych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1800
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi