Obniżenie prolaktyny domowymi sposobami.

Czy poziom prolaktyny można obniżyć domowymi sposobami? Źle wpływa na stan mojej cery, ale nie chcę wdrażać leczenia lekami, ponieważ moja ginekolog mówi, że są one drogie i mają sporo niepożądanych skutków ubocznych.

Chyba nie ma skutecznego sposobu domowego na obniżenie poziomu prolaktyny.W uzasadnionych przypadkach stosuje się leczenie farmakologiczne
Po pierwsze hiperprolaktynemia wymaga dalszej diagnostyki hormonalnej i czasami obrazowej. W określonych przypadkach leczenie jest refundowane, a we wskazaniach nie objętych refundacją terapia podstawowym lekiem nie jest kosztowne, choć podobnie jak zaznaczył Pani ginekolog nie jest wolna od działań nieporządanych.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi