Objawy po przejściu COVID: gula w gardle, kaszel, duszności

Jestem 24-letnia kobietą, w sierpniu tego roku przeszłam COVID, spędzając półtorej miesiąca w izolatce. Mniej więcej w połowie września robiłam badania krwi, konsultowałam się z lekarzem, wszystko było w porządku. Od początku listopada pojawił się jednak problem - uczucie guli w gardle. Najpierw to lekceważyłam, myślałam, że mam nerwowy moment w życiu i z czasem to minie. Ale nie minęło. Zaczęłam bardzo kaszleć, jak ja to nazywam „szczekająco”, gula, duszności i uczucie ucisku / zapchania towarzyszą mi w zasadzie codziennie. Miałam spokój na tydzień, o dziwo wtedy, kiedy przyjęłam duża dawkę alkoholu, ale wszystko wróciło. Dzisiejszej nocy kłuje mnie również serce, ciężko się oddycha przez uczucie parcia / naciskania na przełyk i klatkę piersiowa. To już nie jest tylko gula, ale też ból związany z naciskiem i z kaszlem. Co mogę zrobić? Gdzie udać się najpierw? Internista, gastrolog, laryngolog czy może pulmonolog? Bardzo proszę o podpowiedz.
Opisane przez Panią objawy nasuwają podejrzenie zespołu pocovidowego. Wiele placówek obecnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem tego zespołu. Jest to postępowanie obejmujące specjalistów wielu specjalności - przede wszystkim pulmonologa, kardiologa i fizjoterapeuty.
Proszę skierować się do lekarza rodzinnego, rozwiąże problem sam, a gdyby zaistniała konieczność zleci dalsze badania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi