Objawy po przejściu COVID: gula w gardle, kaszel, duszności

Jestem 24-letnia kobietą, w sierpniu tego roku przeszłam COVID, spędzając półtorej miesiąca w izolatce. Mniej więcej w połowie września robiłam badania krwi, konsultowałam się z lekarzem, wszystko było w porządku. Od początku listopada pojawił się jednak problem - uczucie guli w gardle. Najpierw to lekceważyłam, myślałam, że mam nerwowy moment w życiu i z czasem to minie. Ale nie minęło. Zaczęłam bardzo kaszleć, jak ja to nazywam „szczekająco”, gula, duszności i uczucie ucisku / zapchania towarzyszą mi w zasadzie codziennie. Miałam spokój na tydzień, o dziwo wtedy, kiedy przyjęłam duża dawkę alkoholu, ale wszystko wróciło. Dzisiejszej nocy kłuje mnie również serce, ciężko się oddycha przez uczucie parcia / naciskania na przełyk i klatkę piersiowa. To już nie jest tylko gula, ale też ból związany z naciskiem i z kaszlem. Co mogę zrobić? Gdzie udać się najpierw? Internista, gastrolog, laryngolog czy może pulmonolog? Bardzo proszę o podpowiedz.
Opisane przez Panią objawy nasuwają podejrzenie zespołu pocovidowego. Wiele placówek obecnie zajmuje się diagnostyką i leczeniem tego zespołu. Jest to postępowanie obejmujące specjalistów wielu specjalności - przede wszystkim pulmonologa, kardiologa i fizjoterapeuty.
Proszę skierować się do lekarza rodzinnego, rozwiąże problem sam, a gdyby zaistniała konieczność zleci dalsze badania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi