Nieregularne miesiączki u 14-latki

Jestem mam 14.letniej Oli. Córka od roku miesiaczkuje jednak w czerwcu kiedy schudła kilka kilogramów zaczęły się nieregularne miesiączki, co dwa lub trzy miesiące. Robiłyśmy podstawowe badania krwi, wraz z oznaczeniem poziomu żelaza, hemoglobiny, potasu i wszystko wyszło w normie idealnie. Dodam również że.corka nie je mięsa ale du,o warzyw i owoców i raczej zdrowo się odżywia. Proszę powiedzieć co może być przyczyną az tak nieregularnych miesiączek? Jakie badania wykonać jeszcze ewentualnie? Jeśli chodzi o wizytę u ginekologa to myślę ze nie zgodzi się bo nie jest chyba na to gotowa.

Konsultacja ginekologa zajmującego się ginekologią wieku rozwojowego byłaby dla Pani córki zasadnym rozwiązaniem. Wizyta taka nie musi być w żaden sposób traumatyczna i nawet badanie ginekologiczne może być przeprowadzone w sposób, który córka zaakceptuje. Warto jednak rozważyć taką diagnostykę z ewentualnym poszerzeniem o badania laboratoryjne gdyż utrwalone we wczesnym wieku problemy z miesiączkowaniem mogą mieć dalece idące konsekwencje w dorosłym życiu do zaburzeń płodności włącznie.
Najlepiej wybrać się do ginekologa/ginekologa dziecięcego
Zalecana konsultacja u ginekologa dziecięcego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi