Niepokojący wynik EKG holter, co robić?

Uzyskałam wynik EKG holter: w trakcie monitorowania zarejestrowano 13 dodatkowych pobudzeń komorowych (pojedyncze). Uwagę zwraca znaczna niemiarowosc rytmu zatokowego. Bez zaburzeń przewodzenia przedsionkowo-komorowego i srodkomorowego. Bradykardia 734, tachykardia 207. Występuje obciążenie rodzinne, mam częste zawroty głowy, ogólne osłabienie. Czy wynik ten jest wskazaniem do dalszej diagnostyki/leczenia?

Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza, który na badanie Panią skierował bądź (jeśli było wykonywane we własnym zakresie) do internisty/kardiologa, który po zebraniu pełnego wywiadu medycznego i przeprowadzeniu badania przedmiotowego ustali dalszy plan diagnostyki i leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi