Nawracający po porodzie bolesny trądzik

Mam 29 lat, około 3 lata temu zaczęły się mogę problemy z trądzikiem, wcześniej moja cera była ładna. Mam problem szczególnie na jednej stronie twarzy tzn. na policzku i szyi. Są to zmiany bolesne z ropą i krwią, najgorsze jest to, że zostają po nich czerwone blizny. Byłam u (wydaje mi się) dobrego dermatologa, pani zobaczyła mnie z daleka i zaproponowała Izotek, ale że z mężem chcieliśmy niedługo zacząć starać się o dziecko, to odmówiłam. W ciąży mój problem się zmniejszył, a potem już go wcale nie było. Blizny się pogoiły. Zastanawia mnie jednak to, że nagle wrócił z tygodnia na tydzień i znowu mam policzek cały w zmianach. Urodziłam córkę 1,5 roku temu i długo miałam spokój, skąd taki nawrót? Czy nie ma innego sposobu tylko Izotek? Nadal karmię piersią.
W niektórych przypadkach skuteczne są zabiegi leczenia światłem.
laseroterapia jest rozważana w dobie badań
Jest wiele preparatów do leczenia trądziku. Zalecana konsultacja dermatologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi