Nawracający po porodzie bolesny trądzik

Mam 29 lat, około 3 lata temu zaczęły się mogę problemy z trądzikiem, wcześniej moja cera była ładna. Mam problem szczególnie na jednej stronie twarzy tzn. na policzku i szyi. Są to zmiany bolesne z ropą i krwią, najgorsze jest to, że zostają po nich czerwone blizny. Byłam u (wydaje mi się) dobrego dermatologa, pani zobaczyła mnie z daleka i zaproponowała Izotek, ale że z mężem chcieliśmy niedługo zacząć starać się o dziecko, to odmówiłam. W ciąży mój problem się zmniejszył, a potem już go wcale nie było. Blizny się pogoiły. Zastanawia mnie jednak to, że nagle wrócił z tygodnia na tydzień i znowu mam policzek cały w zmianach. Urodziłam córkę 1,5 roku temu i długo miałam spokój, skąd taki nawrót? Czy nie ma innego sposobu tylko Izotek? Nadal karmię piersią.
W niektórych przypadkach skuteczne są zabiegi leczenia światłem.
laseroterapia jest rozważana w dobie badań
Jest wiele preparatów do leczenia trądziku. Zalecana konsultacja dermatologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi