Nawracające czopy ropne na migdałach

Mam problem z migdałami. Jest kwiecień, a ja już czwarty raz w tym roku przyjmuje antybiotyk, bo co chwilę na migdałach pojawia się ropa. W grudniu miałam zapalenie tchawicy i wymaz wykazał gronkowiec złocisty, jednak po antybiotyku laryngolog stwierdził, że się go pozbyliśmy. Od tamtej pory co chwilę mam problem z migdałami. Aktualnie lekarz stwierdził, że są na nich po prostu czopy ropne, 5 dni temu zrobił płukanie migdałów (chyba tak to się nazywa, jakimś "odkurzaczem") po czym tych białych plam jest jeszcze więcej. Zasugerował, że może przeszłam COVID-19 i mam osłabiona odporność i dlatego co chwilę pojawia się ropa. Umówiłam się już do innego lekarza, bo odczułam, że ten jest nastawiony wyłącznie na pieniądze, a nie na pomoc. Dodam, że ani razu nie miałam gorączki, nic mi nie jest ogólnie, po prostu pojawia się ropa na migdałach i trochę boli gardło przy przełykaniu. Co powinnam dalej z tym zrobić? Proszę o pomoc zanim wykonczę organizm antybiotykami, które niewiele dają.

Należy ponownie wykonać wymaz na posiew bakteriologiczny i mykologiczny z antybiogramem i zastosować odpowiednio długie leczenie celowane.
Należałoby powtórzyć badanie posiewu i przeliczyć się zgodnie z antybiogramem.
Należy wykonać badanie bakteriologiczne podczas kolejnego epizody i leczyć zapalenie zgodnie z wynikiem antybiogramu. W nawracających anginach bakteryjnych można rozważyć tonsillektomię.
Niezbędne będzie skonsultowanie się z laryngologiem.
Koniecznie proszę powtórzyć badanie posiewu i przeleczyć się zgodnie z antybiogramem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi