Nadciśnienie i ból głowy po wysiłku fizycznym

Od półtorej roku zmagam się z bólem głowy, bardziej nazwał bym to uciskiem głowy, towarzyszą temu często przytkane uszy. Najgorzej jest podczas wysiłku siłowego głowę tak jakby rozsadza ale tez nie jest to zawsze. Dodam iż mam stwierdzone nadciśnienie ok 150 na 80 zażywam Co Prenesse. Jednak pierwsza wartość ciśnienia waha się zawsze w granicach 130 150 druga zazwyczaj 80. Miałem robiony rezonans który wykazał, że wszystko dobrze (prawa przegroda ma jakiś ślad po zapaleniu zatok, ale lekarz mówi że to nie ma wpływu na głowę). Dużo też trenuje 5-6 razy w tygodniu (boks, piłka, basen, bieganie) aczkolwiek zazwyczaj po treningu ciśnienie jest 120/80 mimo, że głowa często boli. Najlepiej się czuję jak wypiję trochę alkoholu ból głowy ustępuje i samopoczucie również lepsze ciśnienie również zazwyczaj wtedy 120/80. Jednak życie z tym bólem na co dzień to duży dyskomfort i już trochę brakuje mi pomysłów, liczę na to iż tu ktoś mi udzieli wskazówek co mogę robić, aby ból ustąpił. Dodam jeszcze iż mam 29 lat i do 27 roku życia nie miałem problemów ze zdrowiem.
Z Pańskiego opisu wynika, iż bóle głowy mają najprawdopodobniej charakter naczynioruchowy. Proszę regularnie mierzyć i notować wartości ciśnienia tętniczego zaznaczając kiedy pojawia się ból głowy. Być może konieczna będzie korekta preparatów na nadciśnienie.
Bardzo często ciśnie jest mierzone w sposób niewłaściwy. Sprawdzał Pan czy występuje różnica RR pomiędzy rękami? Wskazane pomiary RR w zestandaryzowanych warunkach w sposób opisany w standardach czyli 4xdziennie w ustalonej pozycji, z ręką umieszczoną prawidłowo. watro ustalić czy ma Pan właściwy aparat, notować prawidłowo wykonane pomiary przez min. 7 dni poddać je interpretacji. Dobrze byłoby też zmierzyć poziom glikemii w trakcie trwania bólu głowy. Ustępowanie dolegliwości po alkoholu wiązałbym z bólami głowy typu napięciowego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi