Mój pierwszy wynik toksoplazmozy w ciąży był dodatni i lekarz kazał mi zrobić awidność przed następną wizytą. Czy mam się czego obawiać?

Mój pierwszy wynik toksoplazmozy w ciąży był dodatni i lekarz kazał mi zrobić awidność przed następną wizytą. Czy mam się czego obawiać?

Pomiar awidności pozwala na właściwą ocenę ryzyka infekcji toksoplazmą i w oparciu o ten wynik rozważyć można odpowiednie leczenia. Wskazane będą mimo wszystko skrupulatne wizyty ginekologiczne z badaniem usg.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi