Mniejsza aktywność dziecka w 19-tym tygodniu ciąży

Dzień dobry, aktualnie jestem w 19-tym tygodniu ciąży. Ruchy dziecka czuje od około 16-tego tygodnia. Jednak od dwóch dni dziecko dużo mniej kopie. Czuję kopanie, jednak słabsze i rzadziej. Czy na tym etapie ciąży to jest normalne? Czy zmniejszona aktywność powinna mnie niepokoić? Od kiedy ruchy dziecka powinny być regularne? Dodam, że od 6 dni biorę Macmiror 500 (zalecenie ginekologa) na zapalenie, została mi jeszcze jedna globulka. Czy globulki mogły zmniejszyć aktywność dziecka? Czy są bezpieczne? Mam jeszcze jedno pytanie wczoraj wyczulam kopnięcia na wysokości pępka czy jest to możliwie? Czytałam, że dno macicy w tym tygodniu jest poniżej pępka.
Dzień dobry,
Zalecone przez ginekologa leczenie nie powinno mieć wpływu na ruchy dziecka. W 19. tygodniu ruchy nadal będzie Pani odczuwała jako słabe i w dużej mierze zależne będą one od pozycji w jakiej dziecka się będzie znajdowało, a z racji dużej mobilności dziecka na tym etapie ciąży odczuwane ruchy mogę być o różnym nasileniu. Niemniej jednak proszę o swoich obserwacjach wspomnieć lekarzowi prowadzącemu ciążę podczas najbliższej wizyty lub umówić wizytę wcześniejszą.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi