Mniejsza aktywność dziecka w 19-tym tygodniu ciąży

Dzień dobry, aktualnie jestem w 19-tym tygodniu ciąży. Ruchy dziecka czuje od około 16-tego tygodnia. Jednak od dwóch dni dziecko dużo mniej kopie. Czuję kopanie, jednak słabsze i rzadziej. Czy na tym etapie ciąży to jest normalne? Czy zmniejszona aktywność powinna mnie niepokoić? Od kiedy ruchy dziecka powinny być regularne? Dodam, że od 6 dni biorę Macmiror 500 (zalecenie ginekologa) na zapalenie, została mi jeszcze jedna globulka. Czy globulki mogły zmniejszyć aktywność dziecka? Czy są bezpieczne? Mam jeszcze jedno pytanie wczoraj wyczulam kopnięcia na wysokości pępka czy jest to możliwie? Czytałam, że dno macicy w tym tygodniu jest poniżej pępka.
Dzień dobry,
Zalecone przez ginekologa leczenie nie powinno mieć wpływu na ruchy dziecka. W 19. tygodniu ruchy nadal będzie Pani odczuwała jako słabe i w dużej mierze zależne będą one od pozycji w jakiej dziecka się będzie znajdowało, a z racji dużej mobilności dziecka na tym etapie ciąży odczuwane ruchy mogę być o różnym nasileniu. Niemniej jednak proszę o swoich obserwacjach wspomnieć lekarzowi prowadzącemu ciążę podczas najbliższej wizyty lub umówić wizytę wcześniejszą.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi