Mniej obfity okres i skrzep po zastosowaniu tabletki "dzień po". Czy to normalne działanie?

Tydzień przed spodziewanym okresem zażyłam tabletkę "dzień po" Escapelle. Okres spóźnił się 2 dni. Zwykle trwa u mnie 5-6 dni i raczej mam obfite krwawienie, natomiast teraz trwał 3-4 dni i wystąpiło skąpe krwawienie, bardziej brązowawe i przy tym występował ból jajników. W pierwszy dzień okresu wystąpiła normalnie krew, a podczas kąpieli wyleciało mi jakby ciałko, a chwile później jakby skrzep, choć było to o wiele większe i wyglądało trochę inaczej. Dodam, że w ciągu tej całej sytuacji ciągle chciało mi się siku. Czy to jakaś choroba czy efekt tabletki "dzień po"? Czy może poronienie, a tabletka nie zadziałała?

Po zażyciu tabletki powinna Pani zwrócić się o badanie ginekologiczne.
nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, niezbędna wizyta u ginekologa
Zaburzenia okresu po "tabletce dzień po" mogą się zdarzyć, jednakże w celu upewnienia się, że wszystko jest w porządku powinna Pani udać się do ginekologa i poddać badaniu.
Opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane przyjęciem tabletki "dzień po". Gdyby jednak dolegliwości się utrzymywały, to proszę zgłosić się do ginekologa.
zalecam wizyte u ginekologa lub teleporade
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi