Mniej obfity okres i skrzep po zastosowaniu tabletki "dzień po". Czy to normalne działanie?

Tydzień przed spodziewanym okresem zażyłam tabletkę "dzień po" Escapelle. Okres spóźnił się 2 dni. Zwykle trwa u mnie 5-6 dni i raczej mam obfite krwawienie, natomiast teraz trwał 3-4 dni i wystąpiło skąpe krwawienie, bardziej brązowawe i przy tym występował ból jajników. W pierwszy dzień okresu wystąpiła normalnie krew, a podczas kąpieli wyleciało mi jakby ciałko, a chwile później jakby skrzep, choć było to o wiele większe i wyglądało trochę inaczej. Dodam, że w ciągu tej całej sytuacji ciągle chciało mi się siku. Czy to jakaś choroba czy efekt tabletki "dzień po"? Czy może poronienie, a tabletka nie zadziałała?

Po zażyciu tabletki powinna Pani zwrócić się o badanie ginekologiczne.
nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, niezbędna wizyta u ginekologa
Zaburzenia okresu po "tabletce dzień po" mogą się zdarzyć, jednakże w celu upewnienia się, że wszystko jest w porządku powinna Pani udać się do ginekologa i poddać badaniu.
Opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane przyjęciem tabletki "dzień po". Gdyby jednak dolegliwości się utrzymywały, to proszę zgłosić się do ginekologa.
zalecam wizyte u ginekologa lub teleporade

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3450
Pytań zadanych
przez pacjentów
8310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi