Mniej obfity okres i skrzep po zastosowaniu tabletki "dzień po". Czy to normalne działanie?

Tydzień przed spodziewanym okresem zażyłam tabletkę "dzień po" Escapelle. Okres spóźnił się 2 dni. Zwykle trwa u mnie 5-6 dni i raczej mam obfite krwawienie, natomiast teraz trwał 3-4 dni i wystąpiło skąpe krwawienie, bardziej brązowawe i przy tym występował ból jajników. W pierwszy dzień okresu wystąpiła normalnie krew, a podczas kąpieli wyleciało mi jakby ciałko, a chwile później jakby skrzep, choć było to o wiele większe i wyglądało trochę inaczej. Dodam, że w ciągu tej całej sytuacji ciągle chciało mi się siku. Czy to jakaś choroba czy efekt tabletki "dzień po"? Czy może poronienie, a tabletka nie zadziałała?

Po zażyciu tabletki powinna Pani zwrócić się o badanie ginekologiczne.
nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie, niezbędna wizyta u ginekologa
Zaburzenia okresu po "tabletce dzień po" mogą się zdarzyć, jednakże w celu upewnienia się, że wszystko jest w porządku powinna Pani udać się do ginekologa i poddać badaniu.
Opisane przez Panią objawy mogą być spowodowane przyjęciem tabletki "dzień po". Gdyby jednak dolegliwości się utrzymywały, to proszę zgłosić się do ginekologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Gliwicach Zaburzenia miesiączkowania w Poznaniu Ginekolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10002
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi