Mimowolne skurcze mięśni - czy mogą być objawem tężyczki?

Od niedawna dokuczają mi mimowolne skurcze, krótkotrwałe różnych partii włókien mięśniowych - głównie nogi, ale też ręce i tułów oraz wrażenie chodzenia robaczków po ciele, także pojawiają się uczucia ciepła, skurcze rąk. Często bywam zmęczony i od jakiegoś czasu mam problemy z zasypianiem, gdyż cały czas myślę co mi dolega. Mam wrażenie, że myślenie i lęk wzmacniają objawy chorobowe. Jestem osobą, ze skłonnościami do nerwicy hipochondrycznej. Ponadto dodam, że nie mam żadnych problemów z równowagą, osłabienia siły mięśni. Od dawna pije dużo herbat ziołowych: rumianek, szałwia, czystek, pokrzywa. Czy wyżej opisane objawy mogą być objawami tężyczki?
Proszę się skontaktować ze swoim psychologiem/psychiatra.
Nie są to objawy tężyczki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi