Mimowolne skurcze mięśni - czy mogą być objawem tężyczki?

Od niedawna dokuczają mi mimowolne skurcze, krótkotrwałe różnych partii włókien mięśniowych - głównie nogi, ale też ręce i tułów oraz wrażenie chodzenia robaczków po ciele, także pojawiają się uczucia ciepła, skurcze rąk. Często bywam zmęczony i od jakiegoś czasu mam problemy z zasypianiem, gdyż cały czas myślę co mi dolega. Mam wrażenie, że myślenie i lęk wzmacniają objawy chorobowe. Jestem osobą, ze skłonnościami do nerwicy hipochondrycznej. Ponadto dodam, że nie mam żadnych problemów z równowagą, osłabienia siły mięśni. Od dawna pije dużo herbat ziołowych: rumianek, szałwia, czystek, pokrzywa. Czy wyżej opisane objawy mogą być objawami tężyczki?
Proszę się skontaktować ze swoim psychologiem/psychiatra.
Nie są to objawy tężyczki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi