Mam chorą tarczycę i potrzebuję recept, a mój lekarz jest na kwarantannie

Witam, mam problem ponieważ mój lekarz przeszedł z NFZ tylko na prywatne wizyty i recepty które miałam zawsze ze zniżką mam teraz odpłatne 100%. Lekarz aktualnie przebywa na kwarantannie i nie mogę doprosić się chociażby o zaświadczenie, w którym wypisze mi, że przyjmuje te leki, a rodzinny będzie mógł kontynuować wypisywanie mi leków ze zniżką. Mam chorą tarczycę oraz insulinooporność. Od pół roku przyjmuje leki Trulicity. Niestety nie stać mnie na płacenie co 2 tygodnie ceny 198 zł kiedy to zawsze miałam je za 68 zł. Jutro powinnam przyjąć kolejna dawkę, a lekarz rodzinny nie może mi tego wypisać bez zaświadczenia. Czy u Państwa mogę otrzymać takie zaświadczenie lub recepty ze zniżka?
Lekarz może wypisać recepty ze zniżką, jeśli przedstawi Pani dotychczasową dokumentację medyczną potwierdzającą, że refundacja Pani przysługuje.
Potrzebne będzie zaświadczenie, że należy się zniżka.
Niestety potrzebne jest zaświadczenie od lekarza dotychczas prowadzącego leczenie. Bez tego zaświadczenia lekarz wypisujący Pani receptę ze zniżką ryzykuje, że w razie kontroli NFZ będzie musiał zapłacić karę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1873
Pytań zadanych
przez pacjentów
5169
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi