Mam 74 lata. W miesiącu lipcu ubiegłego roku doznałem porażenie ręki.

Mam 74 lata. W miesiącu lipcu ubiegłego roku doznałem porażenia dłoni lewej ręki (palce: kciuk, wskazujący środkowy), którego przyczyną są zdiagnozowane zmiany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych. Równolegle wystąpiło zdrętwienie dolnej części lewej od dolnej powieki do żuchwy. Badania wykluczyły wylew, ale neurolog nie może powiązać tych objawów z czynnikiem dysfunkcji odcinka szyjnego kręgosłupa. Jestem aktywny fizycznie nie chorując dotychczas na choroby przewlekłe, ale trudno mi egzystować w obecnych warunkach, zwłaszcza z dolegliwością twarzy (uczucie opuchlizny, brak czucia smaku itp.). Proszę o poradę.
Niezbędna będzie szczegółowa diagnostyka obrazowa OUN, najlepiej w warunkach szpitalnych. Proszę poprosić swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na oddział neurologiczny.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi