Mam 74 lata. W miesiącu lipcu ubiegłego roku doznałem porażenie ręki.

Mam 74 lata. W miesiącu lipcu ubiegłego roku doznałem porażenia dłoni lewej ręki (palce: kciuk, wskazujący środkowy), którego przyczyną są zdiagnozowane zmiany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych. Równolegle wystąpiło zdrętwienie dolnej części lewej od dolnej powieki do żuchwy. Badania wykluczyły wylew, ale neurolog nie może powiązać tych objawów z czynnikiem dysfunkcji odcinka szyjnego kręgosłupa. Jestem aktywny fizycznie nie chorując dotychczas na choroby przewlekłe, ale trudno mi egzystować w obecnych warunkach, zwłaszcza z dolegliwością twarzy (uczucie opuchlizny, brak czucia smaku itp.). Proszę o poradę.
Niezbędna będzie szczegółowa diagnostyka obrazowa OUN, najlepiej w warunkach szpitalnych. Proszę poprosić swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na oddział neurologiczny.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1104
Pytań zadanych
przez pacjentów
4013
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

58
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi