Małe, brązowe plamienia - oznaka ciąży czy plamienia śródcykliczne?

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne vines oraz zioła. Mam również mięsaka. Wczoraj i dzisiaj wystąpiły małe brązowe plamienia. Czy to może być oznak ciąży czy po prostu plamienia śródcykliczne?
Chodzi pewnie o mięśniaka macicy? Powinna Pani okresowo poddawać się kontrolnemu badaniu ginekologicznemu.
Jeśli regularnie przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, to ryzyko niechcianej ciąży jest znikome. Powtarzające się krwawienia (plamienia) między miesiączkami mogą być wskazaniem do zmiany tabletek antykoncepcyjnych na inny preparat.
Dzień dobry,
Wątpliwości co do ciąży najlepiej będzie rozwiać wykonując test ciążowy. Przyjmowanie preparatów ziołowych jak i wpływ leczenia na choroby współistniejące najlepiej przedyskutować z lekarzem, który przepisuje Pani leki. Jeśli plamienia będą się powtarzały może to sugerować konieczność zmiany preparatu lub poszerzenie diagnostyki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi