Luźne stolce od 9 lat, co robić?

Od 9 lat mam biegunki, a raczej luźne stolce, takie lane kluski. W coloskopii są cztery uchyłki w esicy i spastyczne jelito. Są wzdęcia, bóle brzucha i uczucie parcia na stolec oraz tzw mokre bączki, czyli majtki brązowe przy oddaniu gazów, a tego nie mam siły powstrzymać, bo boli brzuch na dole po klewej stronie . Każde wypicie małego kieliszka wina lub piwa zaostrza dolegliwości. Czekolada, kakao, papryka, ostre przyprawy wykluczone. Mam lat 74 i ogólnie jestem zdrowa. Brałam Sulfosalazynę, teraz jakieś eksperymanty nietrafione, w internecie są jakieś preparaty z kwasem masłowym i probiotykami. Czy mam w to wejść czyli w te probiotyki z kwasem masłowym i na co to pomaga a na co szkodzi? Zjem wszystko, byle trochę pomogło, bo mi wstyd. Nie mogę nigdzie pojechać.

należy wykonać badanie kolonoskopii oraz gastroskopię, możliwy jest zespół jelita drażliwego
moze to swiadczyc o zespole jelita drażliwego, nalezy wykonac usg jamy brzusznej
Na myśl przychodzi zespól jelita drażliwego - niektórym pomagają probiotyki np sanprobi IBS i preparaty z kwasem masłowym np. debutir forte

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi