Luźne stolce od 9 lat, co robić?

Od 9 lat mam biegunki, a raczej luźne stolce, takie lane kluski. W coloskopii są cztery uchyłki w esicy i spastyczne jelito. Są wzdęcia, bóle brzucha i uczucie parcia na stolec oraz tzw mokre bączki, czyli majtki brązowe przy oddaniu gazów, a tego nie mam siły powstrzymać, bo boli brzuch na dole po klewej stronie . Każde wypicie małego kieliszka wina lub piwa zaostrza dolegliwości. Czekolada, kakao, papryka, ostre przyprawy wykluczone. Mam lat 74 i ogólnie jestem zdrowa. Brałam Sulfosalazynę, teraz jakieś eksperymanty nietrafione, w internecie są jakieś preparaty z kwasem masłowym i probiotykami. Czy mam w to wejść czyli w te probiotyki z kwasem masłowym i na co to pomaga a na co szkodzi? Zjem wszystko, byle trochę pomogło, bo mi wstyd. Nie mogę nigdzie pojechać.

należy wykonać badanie kolonoskopii oraz gastroskopię, możliwy jest zespół jelita drażliwego
moze to swiadczyc o zespole jelita drażliwego, nalezy wykonac usg jamy brzusznej
Na myśl przychodzi zespól jelita drażliwego - niektórym pomagają probiotyki np sanprobi IBS i preparaty z kwasem masłowym np. debutir forte
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi