2022-11-10

Leczenie urazu u 2 specjalistów - który z nich staje się moim lekarzem prowadzącym?

Mam uraz kolana i przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Leczyłam się u chirurga oraz prywatnie u ortopedy. Chirurg kazał zrobić usg kolana, a ortopeda rezonans. Usg nic nie wykazało, natomiast nadal czekam na opis rezonansu. W międzyczasie musiałam wrócić do pracy, ale kolano nadal nie jest sprawne. Moje pytanie dotyczy tego, który z lekarzy jest moim lekarzem prowadzącym leczenie i który może je zakończyć? Czy rozpoczynając leczenie u chirurga, ortopeda może je przejąć? Czy dobrze robię lecząc się u dwóch lekarzy?

Leczy się Pani u dwóch lekarzy, więc nie ma Pani jednego lekarza prowadzącego. Każdy ze specjalistów może zakończyć leczenie i wydać Pani odpowiedni dokument.
Może Pani pozostawać pod opieką obu specjalistów-ważne, aby występował między nimi przepływ informacji na temat prowadzonej diagnostyki i leczenia. Jeżeli któryś ze specjalistów uzna, że jego opieka nad pacjentem nie jest już niezbędna/będzie widział konieczność kontynuacji opieki innego specjalisty, wystawi stosowne zaświadczenie informujące o tym.
Prawdopodobnie będzie Pani wymagała dalszego leczenia ortopedycznego - zapraszam z posiadaną dokumentacją, którą Pani posiada, wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Leczenie rozpoczęła Pani u dwóch lekarzy, jednak kontynuować powinien ortopeda, np. gdyby potrzebna była artroskopia.
Nie ma Pani lekarza prowadzącego. W tej sytuacji powinna Pani zadbać o dobry przepływ informacji między specjalistami bo może Pani otrzymać sprzeczne zalecenia.
Leczy się Pani u dwóch lekarzy, więc nie ma Pani jednego lekarza prowadzącego. Każdy ze specjalistów może zakończyć leczenie i wydać Pani odpowiedni dokument.
Leczenie rozpoczęła Pani u dwóch lekarzy, jednak kontynuować powinien ortopeda, np. gdyby potrzebna była artroskopia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Chirurg w Bielsku-Białej Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Katowicach Ortopeda we Wrocławiu Chirurg w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6211
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16238
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+143
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4