Leczenie po łyżeczkowaniu pochwy

Jestem po zabiegu łyżeczkowania z powodu poronienia. Mam brać antybiotyk doxycylinum 1x dziennie przez 10 dni i fluconazole 1 tabletka co drugi dzień - razem 3 szt. czyli przez 6 dni. Tylko właśnie Fluconazole skończy się mi za 6 dni, a antybiotyk będę brała dłużej, czy nie powinnam brać dłużej Fluconazole, tzn. przez cały czas brania antybiotyku? Czy antybiotyk mam brać razem z Fluconazole czy musi być zachowany odstęp? Czy mogę brać dodatkowo probiotyk czy lepiej zacząć po antybiotykach? Kiedyś miałam nawracające stany zapalne pochwy, stąd moje pytania.

Żaden z tych leków nie stanowi rutynowej profilaktyki po zabiegu, a ich zastosowanie uzależnione może być od bieżącego Pani stanu zdrowia bezpośrednio przed zabiegiem bądź podyktowane jest to wcześniejszym Pani wywiadem w kierunku nawracających czy przewlekłych stanów zapalnych pochwy. Proszę omówić to najlepiej z lekarzem, który leczenie zalecił lub z lekarzem, u którego leczy się Pani na stałe. Porada na forum będzie w tym przypadku niewystarczająca.
Najlepiej proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi