Leczenie opryszczki wargowej nawrotowej

Mam 18 lat i od paru lat mam problem z opryszczką wargową nawrotową. Występuje ona co około 3-5 tygodni. Najczęściej po stresie, braku snu, alkoholu, na wyjazdach, od słońca, a co najgorsze po całowaniu. Niedawno zakończyłam półroczną terapie antywirusową, jednak już po tygodniu pojawiła się opryszczka, po kolejnym pojawiła się nowa tuż obok, a po następnych 10 dniach wyszły mi pęcherze na obu wargach. Czy są inne możliwości terapii na opryszczkę? I czy całowanie może być jej przyczyną? U chłopaka od lat dziecięcych nie występowała opryszczka, a ja sama też przeżyłam swoją pierwszą gdy byłam mała.
Proszę skontaktować się w tej sprawie ze specjalistą chorób zakaźnych, który wdroży odpowiednie leczenie i przedstawi plan postępowania na przyszłość.
Proszę unikać (w miarę możliwości czynników sprawczych), konsultowała się Pani z lekarzem ch. zakaźnych.
należy udać się na wizytę do specjalisty

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi