Leczenie opryszczki wargowej nawrotowej

Mam 18 lat i od paru lat mam problem z opryszczką wargową nawrotową. Występuje ona co około 3-5 tygodni. Najczęściej po stresie, braku snu, alkoholu, na wyjazdach, od słońca, a co najgorsze po całowaniu. Niedawno zakończyłam półroczną terapie antywirusową, jednak już po tygodniu pojawiła się opryszczka, po kolejnym pojawiła się nowa tuż obok, a po następnych 10 dniach wyszły mi pęcherze na obu wargach. Czy są inne możliwości terapii na opryszczkę? I czy całowanie może być jej przyczyną? U chłopaka od lat dziecięcych nie występowała opryszczka, a ja sama też przeżyłam swoją pierwszą gdy byłam mała.
Proszę skontaktować się w tej sprawie ze specjalistą chorób zakaźnych, który wdroży odpowiednie leczenie i przedstawi plan postępowania na przyszłość.
Proszę unikać (w miarę możliwości czynników sprawczych), konsultowała się Pani z lekarzem ch. zakaźnych.
należy udać się na wizytę do specjalisty
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi