Kołatanie serca, zawroty głowy, bezsenność, depresja.

Od 2-ch lat brałam wieczorem 5 mg Amlozka na RR oraz rano 5mg bisocard. Amlozek spowodował wiele objawów ubocznych np. kołatanie serca, zawroty Glowy, zbyt niskie RR, bezsenność depresję. Po odstawieniu leku lekarz przepisał mi lacipid 4 mg .- do brania 2mg wieczorem ( w ulotca podają rano) do tej pory ( 3 m-ce) nie odważyłam się brać leku bo z wiele objawów z podanych w ulotce miałam przy amlozku. RR od tygodni mam w granicach 140-150 na 74-89. Ale bywa tak, że mam wysokie RR 170/100 oraz tętno powyżej 120 ( w nocy lub nad ranem).Wspieram się captoprilem w takich sytuacjach .Mimo wyższego RR czuję się lepiej niż gdy brałam amlozek- objawy uboczne ustąpiły. Jednak niepokoi mnie ,ze czasami RR i tętno rośnie -jak wyżej. Co powinnam brać w tej sytuacji? Mam 75 lat.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
179
Pytań zadanych
przez pacjentów
85
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
20
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi