Kołatanie serca, zawroty głowy, bezsenność, depresja.

Od 2-ch lat brałam wieczorem 5 mg Amlozka na RR oraz rano 5mg bisocard. Amlozek spowodował wiele objawów ubocznych np. kołatanie serca, zawroty Glowy, zbyt niskie RR, bezsenność depresję. Po odstawieniu leku lekarz przepisał mi lacipid 4 mg .- do brania 2mg wieczorem ( w ulotca podają rano) do tej pory ( 3 m-ce) nie odważyłam się brać leku bo z wiele objawów z podanych w ulotce miałam przy amlozku. RR od tygodni mam w granicach 140-150 na 74-89. Ale bywa tak, że mam wysokie RR 170/100 oraz tętno powyżej 120 ( w nocy lub nad ranem).Wspieram się captoprilem w takich sytuacjach .Mimo wyższego RR czuję się lepiej niż gdy brałam amlozek- objawy uboczne ustąpiły. Jednak niepokoi mnie ,ze czasami RR i tętno rośnie -jak wyżej. Co powinnam brać w tej sytuacji? Mam 75 lat.
Proszę przyjmować leki przepisane przez lekarza i stosować się do jego zaleceń.
Sugerowałbym stosowanie się do zaleceń lekarza.
Koniecznie stosować się do zaleceń lekarza.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi