Kłucie i bóle w stopach po tabletkach antykoncepcyjnych

W pierwszych dniach brania tabletek antykoncepcyjnych zaczęłam czuć kłucie i bóle w stopach, z każdym dniem stosowania antykoncepcji ból się nasilał głównie w nocy. Po skończeniu pierwszego opakowania zauważyłam pajączki na udach, bardziej widoczne żyły na ciele, nadal bolą mnie stopy, czasem łydki, dlatego też zdecydowałam się odstawić tabletki, ponieważ nie mogę spać, bolą mnie stopy, ból się nasila w nocy. Czy ból stóp może być spowodowany antykoncepcją i czy pajączki, popękane naczynka na udach też są tego przyczyną ? Wcześniej nic mi się takiego nie działo odkąd zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne mam takie dolegliwości. Minęło już 13 dni od ostatniej tabletki, a stopy nadal bolą, czy ból w końcu sam przejdzie?
Proszę niezwłocznie się z skontaktować z lekarzem prowadzącym Pani leczenie.
nalezy zglosic sie do ginekologa
zalecam zmiane antykoncepcji
Myślę że antykoncepcja nie ma z tymi dolegliwościami nic wspólnego ale należy skonsultować to ze swoim ginekologiem.
Najpewniej objawy nie mają żadnego związku z przyjmowaną antykoncepcją. Zalecana konsultacja lekarska.
Należy skonsultować się z ginekologiem.
Może warto pomyśleć o zmianie lekow antykoncepcyjnych na inne, musi Pani ponownie zgłosić się do ginekologa.
Antykoncepcja hormonalna najprawdopodobniej nie ma związku z Pani dolegliwościami, ale wskazane byłoby umówienie wizyty u lekarza. W razie wątpliwości proszę porozmawiać z ginekologiem o zmianie preparatu czy metody antykoncepcji na inną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi