2024-01-01

Jestem w ciąży 6-7 tydzień, dziś zaczęłam mieć upł

Jestem w ciąży 6-7 tydzień, dziś zaczęłam mieć upławy o zabarwieniu beżowym czy mam się czym martwić? Nie czuję żadnego bólu. Zaznaczę też, że mam małą nadżerkę, na wizycie u ginekologa byłam w ten piątek a następna wizyta dopiero 26 stycznia.

Dzień dobry,

Upławy w ciąży mogą mieć różne przyczyny, niektóre z nich są zupełnie normalne, inne mogą wymagać uwagi lekarza. Brak bólu jest dobrym znakiem, jednakże każda zmiana, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży, powinna być uważnie obserwowana.

Niewielkie plamienia lub upławy o lekkim zabarwieniu mogą być spowodowane na przykład przez zmiany w obrębie szyjki macicy, którą Pani wspomniała. W ciąży, z powodu zmian hormonalnych i zwiększonego ukrwienia, zmiana taka może być bardziej wrażliwa i skłonna do krwawień. Jednakże, każda zmiana w wydzielinie z pochwy, szczególnie jeśli ma ona nietypowy kolor lub zapach, powinna zostać skonsultowana z lekarzem prowadzącym ciążę.

Ponieważ Pani następna wizyta jest zaplanowana na późniejszy termin, a sytuacja może wymagać szybszej oceny, zalecałabym skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym ciążę lub udanie się do innego lekarza w celu konsultacji. Lekarz może zdecydować o potrzebie wcześniejszej wizyty lub dodatkowych badaniach, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku zarówno z Panią, jak i z Pani dzieckiem.

Proszę pamiętać, że dbanie o regularne kontrole i śledzenie wszelkich zmian w Pani ciele jest bardzo ważne w czasie ciąży. Każdy niepokojący objaw warto konsultować z lekarzem, aby zapewnić najlepszą opiekę dla Pani i rozwijającego się dziecka.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4