2023-04-22

Jakie kroki podjąć jeżeli po leczeniu nadal utrzymuje się pieczenie ujścia cewki moczowej?

Jestem 24 letnim mężczyzną w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Od 2 lat nie miałem żadnego stosunku seksualnego. Na początku lutego miałem zakażenie układu moczowego, najprawdopodobniej po basenie. Objawy to dziwne pieczenie w podbrzuszu. Lekarz urolog przepisał lek przeciwbakteryjny na 10 dni, występowało pieczenie przy badaniu per rectum. Ból ustąpił, ale pojawiły się problemy związane z utrzymaniem wzwodu. Następnie urolog przeprowadził pełną diagnostykę laboratoryjną oraz USG. Nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, prostata przy badaniu per rectum nie była tkliwa, wielkość 17 ml, posiewy nasienia i moczu negatywne, badanie moczu, CRP, testosteron, morfologia, cynk, magnez w normie, PSA 0.625. Przepisał profilaktycznie ten sam lek na 28 dni na wypadek zapalenia prostaty. Problemy z utrzymaniem wzwodu ustąpiły od razu. W trakcie antybiotykoterapii pojawiła się grzybica pachwin. Zgłosiłem się do dermatologa. Lekarz przepisał lek przeciwgrzybiczy na 21 dni oraz maść. Jednego dnia wsmarowałem nieco za dużo maści, budząc się zauważyłem, że napletek i cewka były nią ubrudzone. Tego samego dnia zacząłem odczuwać pieczenie ujścia cewki moczowej przy kontakcie z żelem pod prysznic. Od tamtego czasu (3 tygodnie) utrzymuje się sporadyczne kłucie w ujściu cewki moczowej. Żadne inne objawy nie występują. Zgłosiłem się ponownie do urologa, po przeprowadzeniu badań fizjologicznych nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Mam jednak wrażenie, że nie potraktował mnie zbyt poważnie. Wizyta nie trwała nawet 3 minuty. Było to tydzień temu, nadal odczuwam dolegliwości. Do jakiego lekarza mogę jeszcze się zgłosić lub jakie badania wykonać? Wymaz z cewki moczowej lub spod napletka? Czy może być to grzybica? Na leczenie wydałem już kilka tysięcy, jestem naprawdę zrozpaczony, nie wiem jak dalej mam poprowadzić leczenie. Czy mógłbym prosić o pomoc w kwestii dobrania dalszych kroków?

Jeśli nie jest Pan zadowolony z dotychczasowego leczenia - należy zmienić urologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Katowicach Grzybica w Gliwicach Grzybica w Katowicach Dermatolog w Warszawie Grzybica w Warszawie Grzybica w Częstochowie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6188
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16212
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+142
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4