2022-05-06

Jakie kroki podjąć jeżeli mam ranę przez otarcie i obrzęk przy kostce?

Otarłam sobie nogę przez buty. Dzień później wystąpił obrzęk obok kostek i czuję ból, kiedy staję na tej nodze. Odcisk nie jest pęcherzem zamkniętym i nie ma w sobie płynu, raczej wygląda jak otwarta rana.

Do czasu wizyty u lekarza (który oceni w badaniu przedmiotowym stopień uszkodzenia i wyda odpowiednie zalecenia) można zastosować materiały/środki antyseptyczne dostępne w aptece bez recepty.
proszę włączyć środki odkażające i opatrunek jałowy oraz zgłosic sie do lekarza rodzinnego
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Bielsku-Białej Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4