Jakie kroki podjąć jeżeli mam ranę przez otarcie i obrzęk przy kostce?

Otarłam sobie nogę przez buty. Dzień później wystąpił obrzęk obok kostek i czuję ból, kiedy staję na tej nodze. Odcisk nie jest pęcherzem zamkniętym i nie ma w sobie płynu, raczej wygląda jak otwarta rana.

Do czasu wizyty u lekarza (który oceni w badaniu przedmiotowym stopień uszkodzenia i wyda odpowiednie zalecenia) można zastosować materiały/środki antyseptyczne dostępne w aptece bez recepty.
Zalecana konsultacja lekarska.
proszę włączyć środki odkażające i opatrunek jałowy oraz zgłosic sie do lekarza rodzinnego
opatrunek jałowy, środki odkażające i wizyta u lekarza rodzinnego

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi