2022-07-25

Jakie codzienne przedmioty nie powinny być używane wspólnie z osobą chorą na raka odbytnicy?

Mój tata choruje na raka odbytnicy i odbytu, będzie miał chemioterapie (3 serie, 1 chemia dożylnie i 2 tygodnie tabletki) przed radioterapią i operacją. Za tydzień lecę do niego na 2 tygodnie kiedy on zaczyna chemię. Tata mieszka sam -  czy będę mogła używać tych samych ręczników do kąpieli, których on używał. Czy powinnam kupić sobie nowy ręcznik? Czy mogę używać jego kołdry i poduszki do spania, sztućców (nie ma zmywarki), pościeli? Czego nie wolno wspólnie używać z chorą osobą? Czy można go przytulić? 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Onkolog w Bielsku-Białej Onkolog w Dąbrowie Górniczej Onkolog w Katowicach Onkolog w Gliwicach Onkolog w Krakowie Onkolog w Warszawie Onkolog w Częstochowie Onkolog w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4