Jakie badania wykonać przed wizytą u endokrynologa?

Robiłem profilaktycznie parę miesięcy temu badanie tarczycy TSH wyszło 4,280, a FT4 1,40. Chcę obecnie udać się do endokrynologa, ale z aktualnymi badaniami, jakie wyniki mam zrobić?
Wskazane jest wykonanie aktualnych badań, min.: morfologia krwi z rozmazem, 25-OH-D3, TSH, fT3,fT4, a także przeciwciała przeciwtarczycowe, tj.: anty-TPO i anty-TG

Możne Pani również dopytać swojego lekarza, jakie badania Pani zaleca przed wizytą.
Jeśli wizyta u endokrynologa dotyczy problemów z tarczycą proszę zbadać poziom TSH, FT3, FT4 oraz lipidogram. Najpewniej te wyniki badań będą wystarczające dla przeprowadzenia konsultacji. Jeśli jednak podczas badania lekarz uzna, że niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań wypisze odpowiednie skierowanie.
Jeżeli chodzi o diagnostykę tarczycy, do wykonanych badań proszę zrobić jeszcze morfologię i FT3.
Przed wizytą warto powtórzyć w/w badania oraz warto rozważyć wykonanie USG czy nie ma cech przewlekłego zapalenia. Jak lekarz uzna że należy pogłębić diagnostykę to zleci inne badania.
tsh, ft3, ft4

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi