Jaki wpływ na plemniki ma gruźlica i przyjmowane na nią leki?

Chciałam się dowiedzieć jaki wpływ na nasienie, a raczej konkretnie na plemniki mogą mieć wpływ leki przyjmowane przez mężczyznę na gruźlicę płuc? Oraz jaki wpływ na plemniki, oprócz leków stosowanych od kilku miesięcy codziennie w leczeniu gruźlicy, ma sama choroba? Czy jeśli doszło do zapłodnienia podczas przyjmowania tych leków i choroby, to czy może być uszkodzone DNA lub mogą pojawić się jakieś nieprawidłowości w chromosomach, co spowoduje wady u dziecka (czy jest duże ryzyko, że dziecko będzie miało wady)? W ulotkach leków nie ma za wiele informacji poza przeciwskazanimi w ciąży, a jeśli chodzi o jeden z przyjmowanych leków, może mieć teratogenne działanie oraz szkodliwy wpływ na reprodukcję.

Bez znajomości stosowanych leków odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi