Jaki wpływ na plemniki ma gruźlica i przyjmowane na nią leki?

Chciałam się dowiedzieć jaki wpływ na nasienie, a raczej konkretnie na plemniki mogą mieć wpływ leki przyjmowane przez mężczyznę na gruźlicę płuc? Oraz jaki wpływ na plemniki, oprócz leków stosowanych od kilku miesięcy codziennie w leczeniu gruźlicy, ma sama choroba? Czy jeśli doszło do zapłodnienia podczas przyjmowania tych leków i choroby, to czy może być uszkodzone DNA lub mogą pojawić się jakieś nieprawidłowości w chromosomach, co spowoduje wady u dziecka (czy jest duże ryzyko, że dziecko będzie miało wady)? W ulotkach leków nie ma za wiele informacji poza przeciwskazanimi w ciąży, a jeśli chodzi o jeden z przyjmowanych leków, może mieć teratogenne działanie oraz szkodliwy wpływ na reprodukcję.

Bez znajomości stosowanych leków odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi