Jaką antykoncepcję stosować i czy wciąż muszę się zabezpieczać?

Mam 51 lat i jestem po udarze, do tej pory zazywalam Rigevidon, ale wyczytałam że nie wolno teraz. Proszę podać jak mogę się zabezpieczać i czy jeszcze muszę. Narazie mam miesiączki ale to pewnie przez ten lek. 30 lipca (miesiączkę miałam 20 lipca) wykonywałam badania na poziom hormonów. Wyszły mi taki wyniki : FSH 1.91 mIU/mL, Estradiol 28.23 pg/mL, Pogesteron 0.15 ng/mL.

Zalecana konsultacja ginekologiczna.
Proszę umówić się na konsultację ginekologiczną i poszerzyć diagnostykę o dalsze badania w tym ultrasonograficzną ocenę macicy i jajników. Stan po udarze w szczególności udarze niedokrwiennym mózgu będzie istotnym przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej stąd w pierwszej kolejności rozważyć proszę metody niehormonalne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi