Jak wygląda usuwanie spirali antykoncepcyjnej w szpitalu?

Chciałam wyjąć spiralę antykoncepcyjną. Okazało się, że lekarz ma problem, mówi że kanał jest za wąski i nie może tego zrobić albo, że mogła wrosnąć. Termin minął mi tydzień temu. Chciałabym się dowiedzieć jakie mogą być powody, że nie można jej usunąć. Mam czekać na wezwanie do szpitala, żeby ją usunąć. Jak to będze wyglądać?

Zatrzymanie wkładki wewnątrzmacicznej zdarza się rzadko, ale jest możliwe. Może to być wrośnięcie wkładki, brak możliwości uchwycenia jej narzędziem umożliwiającym jej usunięcie lub dolegliwości bólowe związane z próbą jej usunięcia. Stan tak faktycznie wymagać może usunięcia wkładki pod znieczuleniem oraz w warunkach szpitalnych.
W razie wątpliwości podjąć można kolejną próbę jej usunięcia, ale liczyć się należy z koniecznością zgłoszenia się do szpitala.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi