Jak uporać się z częstymi infekcjami gardła?

Mam problemy z gardłem, a dokładnie z migdałami - są to częste infekcje, zapalenia, od jesieni już 3 razy był przyjmowany antybiotyk. Po tych okresach leczenia ból gardła i bóle szyi nie ustępują szybko, najbardziej szkodzi mi zimno. Nie wiem jak mam się z tym uporać, a zaczeło się to jakieś 3 lata temu.

Poza wizytą kontrolną u lekarza prowadzącego (bad.przedm. i zlecenie badań kontrolnych laboratoryjnych) wskazana konsultacja laryngologiczna.
Może to być związane np. z przerostem migdałka gardłowego, proszę rozważyć wizytę, omówimy szczegóły dalszego postępowania.
zalecam konsultacje laryngologiczną
Zalecam wizytę u lekarza laryngologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi