Jak stosować tabletki antykoncepcyjne przy PCOS?

Cierpię na pierwotny brak miesiączki i zdiagnozowano u mnie zespół policystycznych jajników. Pierwszą miesiączkę miałam dopiero w wieku 17 lat wywołaną lekami hormonalnymi. Od tej pory biorę cały czas tabletki antykoncepcyjne i miałam regularną miesiączkę. Ostatnio krwawienie miesiączkowe było bardzo znikome, a tym razem nie pojawiło się żadne krwawienie. Wczoraj był ostatni dzień brania tabletki placebo i dziś muszę zacząć nowe opakowanie, lecz dalej nie ma krwawienia. Test ciążowy wyszedł negatywny. Tabletki brałam regularnie bez zadnej przerwy. Czy w tym wypadku mogę zacząć kolejny blister?

Proszę skonsultować się z ginekologiem zajmującym się diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania. Diagnostyka zespołu policystycznych jajników nie jest prosta i może wymagać weryfikacji i umiejętnego dobrania właściwego leczenia w oparciu o diagnostykę z pogranicza ginekologii i endokrynologii.
Proponuje, oprócz kontroli w poradni ginekologicznej, zlecić dodatkowo diagnostykę - zapraszam na konsultacje - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z