2023-02-27

Jak się przygotować do badania krzywej cukrowej?

Ile czasu powinno się nie jeść przed badaniem krzywej cukrowej? Jak się do niego przygotować?

Przed badaniem krzywej cukrowej zaleca się przestrzeganie kilku zasad:

Przed badaniem krzywej cukrowej należy przestrzegać okresu 8-14 godzinnego postu. Oznacza to, że ostatni posiłek należy spożyć wieczorem, a rano przed badaniem można jedynie pić niewielką ilość wody.

Przed badaniem należy zrezygnować z jedzenia słodyczy, w tym również owoców.

Należy unikać spożywania alkoholu przez co najmniej 24 godziny przed badaniem.

Należy ograniczyć aktywność fizyczną w dniu badania, aby uniknąć spadku poziomu glukozy we krwi.

Jeśli pacjent przyjmuje leki, powinien skonsultować się z lekarzem, czy należy je przyjmować przed badaniem, czy też odłożyć na później.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Przed badaniem krzywej cukrowej należy przestrzegać okresu 8-14 godzinnego postu.
Wskazana przerwa w żywieniu około 12-14 godzin, wstrzymać się od spożywania alkoholu przez 24 godziny, rano można wypić niewielką ilość wody.
Przed badaniem należy zrezygnować z jedzenia słodyczy, w tym również owoców. Należy unikać spożywania alkoholu przez co najmniej 24 godziny przed badaniem.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6406
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16577
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+151
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4