Jak przerwać stosowanie antykoncepcji by przejść łagodnie menopauzę?

Stosuję antykoncepcję od ok 10 lat. W tej chwili mam 51 lat i zastanawiam się czym można ją zastąpić żeby przejść menopauzę łagodnie. Wykryto u mnie zakrzepicę, więc raczej nie jest wskazane stosowanie w dalszym ciągu tej terapii lekiem o nazwie Yasminelle. Jestem aktywna seksualnie i mam nadzieję, że w moim wieku zajście w ciąże jest raczej niemożliwe. Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
Dobranie odpowiedniej terapii antykoncepcyjnej u Pani powinno być poprzedzone szczególową konsultacją i badaniem ginekologicznym. Warto będzie zabrać ze sobą na wizytę ginekologiczną wyniki konsultachi chirurga naczyniowego i wcześniejszą Pani dokumentację. W przypadku stwierdzenia znacznych przeciwskazań do terapii hormonalnej wskazane będzie rozważenie u Pani antykoncepcji niehormonalnej pod postacią wkładki wewnątrzmacicznej, bądź metody barierowej.
Zakrzepica jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Zakrzepica to stan zagrożenia życia a leki hormonalne jej sprzyjają. Należy zgłosić się do ginekologa i zmienić metodę antykoncepcji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi