Jak przerwać stosowanie antykoncepcji by przejść łagodnie menopauzę?

Stosuję antykoncepcję od ok 10 lat. W tej chwili mam 51 lat i zastanawiam się czym można ją zastąpić żeby przejść menopauzę łagodnie. Wykryto u mnie zakrzepicę, więc raczej nie jest wskazane stosowanie w dalszym ciągu tej terapii lekiem o nazwie Yasminelle. Jestem aktywna seksualnie i mam nadzieję, że w moim wieku zajście w ciąże jest raczej niemożliwe. Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry,
Dobranie odpowiedniej terapii antykoncepcyjnej u Pani powinno być poprzedzone szczególową konsultacją i badaniem ginekologicznym. Warto będzie zabrać ze sobą na wizytę ginekologiczną wyniki konsultachi chirurga naczyniowego i wcześniejszą Pani dokumentację. W przypadku stwierdzenia znacznych przeciwskazań do terapii hormonalnej wskazane będzie rozważenie u Pani antykoncepcji niehormonalnej pod postacią wkładki wewnątrzmacicznej, bądź metody barierowej.
Zakrzepica jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Zakrzepica to stan zagrożenia życia a leki hormonalne jej sprzyjają. Należy zgłosić się do ginekologa i zmienić metodę antykoncepcji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi