Jak przebiega proces gojenia po zabiegu elektrokonizacji?

W związku z CIN III wykonano u mnie zabieg elektrokonizacji. Po zabiegu miałam nieznaczne brązowawe plamienia, bardzo skąpe. Od 5 dnia zaczęły pojawiać się plamienia różowe, które z każdym dniem przybierają na obfitości. Widać to zwłaszcza na wkładce w nocy. Dziś jest 8 dzień. Lekarz wykonujący zabieg informował o możliwości plamienia do trzech tygodni oraz o przewidywanym najwyższym krwawieniu około 10 dnia. Chciałabym się upewnić, czy tak właśnie postępuje proces gojenia po elektrokonizacji? W typowych ranach przywykłam do większego krwawienia na początku, tu zaś jest odwrotnie, co wzbudza mój niepokój. Dodam, że nie mam dolegliwości bólowych ani podwyższonej temperatury.

Z racji iż nie można wykluczyć infekcji wikłającej proces gojenia wydaje się koniecznym umówienie konsultacji stacjonarnej z badaniem ginekologicznym. W razie wątpliwości lekarz pobierze wymaz w kierunku badania mikrobiologicznego oraz przepisze odpowiednie leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi