Jak przebiega proces gojenia po zabiegu elektrokonizacji?

W związku z CIN III wykonano u mnie zabieg elektrokonizacji. Po zabiegu miałam nieznaczne brązowawe plamienia, bardzo skąpe. Od 5 dnia zaczęły pojawiać się plamienia różowe, które z każdym dniem przybierają na obfitości. Widać to zwłaszcza na wkładce w nocy. Dziś jest 8 dzień. Lekarz wykonujący zabieg informował o możliwości plamienia do trzech tygodni oraz o przewidywanym najwyższym krwawieniu około 10 dnia. Chciałabym się upewnić, czy tak właśnie postępuje proces gojenia po elektrokonizacji? W typowych ranach przywykłam do większego krwawienia na początku, tu zaś jest odwrotnie, co wzbudza mój niepokój. Dodam, że nie mam dolegliwości bólowych ani podwyższonej temperatury.

Z racji iż nie można wykluczyć infekcji wikłającej proces gojenia wydaje się koniecznym umówienie konsultacji stacjonarnej z badaniem ginekologicznym. W razie wątpliwości lekarz pobierze wymaz w kierunku badania mikrobiologicznego oraz przepisze odpowiednie leki.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi