Jak pozbyć się polipa w nosie?

Zdaje się, że mam polipa w nosie, jeśli to nie polip to opiszę to jako grudkę mięsopodobną, znajduje się ona w lewej dziurce od nosa, na głębokości około dwóch centymetrów, nie mam w niej czucia, tzn. raz próbowałem ją wyrwać, obficie krwawiła jednak nic nie czułem. Zrezygnowałem z wyrywania bo pomyślałem, że mogę zrobić sobie krzywdę i lepiej żeby profesjonalista się tym zajął. Jak sięgam pamięcią to ta dziurka od nosa jest zatkana od prawie 5 lat, myślałem że u alergika to normalne, ale właśnie w ostatnich dniach zauważyłem te mięsistą masę, jest na tyle duża, że w pełni blokuje oddychanie nosem po tej stronie, oczywiście po tej stronie nosa mam też przewlekły katar, nigdy on nie ustępuje, w dodatku zaczyna mi to utrudniać wyraźne mówienie. Szukałem w internecie opcji usunięcia polipa (jeśli to polip) jednak te zaczynają się od 2000 zł ( jestem studentem, który pracuje dwa dni w tygodniu, więc stać mnie jedynie na własne utrzymanie). Czy mogę wyrwać go na własną rękę? Czy jest możliwość usunięcia polipa na NFZ?
Proszę zgłosić się do poradni laryngologicznej. Problem, który Pan opisuje wymaga bezpośredniego badania lekarskiego oraz dalszego leczenia, które zaplanuje lekarz specjalista.
Proszę zgłosić się bezpośrednio na konsultację larygologiczną i nie próbować 'wyrywać' nic na własną rękę.
Proszę nie próbować robić nic na własną rękę. Proszę udać się do poradni laryngologicznej.
Proszę udać się na stacjonarną wizytę do laryngologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi