Jak pozbyć się flegmy z gardła i nosa?

Jak pozbyć się trudno odkrztuszającej się flegmy z gardła i nosa, która tworzy się w moich drogach oddechowych, choć nie jestem przeziębiona, i utrudnia mi oddychanie?
To typowy objaw w okresie zimowym.Zwykle śpimy w zbyt ciepłych, przesuszonych pomieszczeniach, proponuję obniżyć temperaturę w pomieszczeniu w którym Pani śpi i zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Proszę dbać o dobre nawodnienie organizmu, pić około 2-3 litrów płynów dziennie.Jesli problem nie minie proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Może mieć to związek ze stanem zapalnym w obrębie błony śluzowej nosa i zatok. Potrzeba więcej informacji z wywiadu medycznego aby wdrożyć odpowiednie postępowanie.
Stosować ACC
Zalecana konsultacja lekarska celem przepisania odpowiednich leków na receptę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi