Jak pozbyć się flegmy z gardła i nosa?

Jak pozbyć się trudno odkrztuszającej się flegmy z gardła i nosa, która tworzy się w moich drogach oddechowych, choć nie jestem przeziębiona, i utrudnia mi oddychanie?
To typowy objaw w okresie zimowym.Zwykle śpimy w zbyt ciepłych, przesuszonych pomieszczeniach, proponuję obniżyć temperaturę w pomieszczeniu w którym Pani śpi i zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Proszę dbać o dobre nawodnienie organizmu, pić około 2-3 litrów płynów dziennie.Jesli problem nie minie proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Może mieć to związek ze stanem zapalnym w obrębie błony śluzowej nosa i zatok. Potrzeba więcej informacji z wywiadu medycznego aby wdrożyć odpowiednie postępowanie.
Stosować ACC
Zalecana konsultacja lekarska celem przepisania odpowiednich leków na receptę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5244
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi