Jak postępować po ugryzieniu przez dzikiego kota?

Zostałam wczoraj ugryziona przez kota podczas wyciągania go z dziury, do której wpadł. Był to mały kot dziki. Małą rankę przemyłam i odkaziłam. Czy dalej jakoś postępować? Ranka się goi ale jest lekkie opuchnięcie wokoło ugryzienia.
Prawdopodobnie konieczne jest włączenie antybiotyku. Ponadto należy ocenić ryzyko wścieklizny oraz tężca.
Dobry wieczór,
Proszę zgłosić się do poradni chorób zakaźnych. Tam udzielą szczegółowych danych.
Na pewno musi Pani przyjąć anatoksynę przeciwtęcową.
Proszę zgłosić się na SOR, gdzie lekarz obejrzy ranę i oceni zasadność włączenia profilaktyki przeciwtężcowej i przeciw wściekliźnie.
Za mało danych , należy osobiście zgłosić się do lekarza.
Za mało informacji, wszystko zależy od wieku, szczepień i stanu rany. Należy zgłosić się na SOR do chirurga.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi