Jak pomóc osobie z padaczką alkoholową?

Jak leczyć padaczkę alkoholowa? Co mogę zrobić żeby chorej osobie pomóc? Mój tata miał dziś atak padaczki i nie chce zgodzić się jechać do szpitala.

Stosuje się leki przeciwpadaczkowe pod kontrolą lekarza neurologa.Tata musi mieć wykonane badania i być pod opieką specjalisty.
Leczenie jest możliwe tylko w warunkach ambulatoryjnych, chociaż można spróbować zastosować relanium w małych dawkach w domu.
Pacjent musi chcieć się leczyć z alkoholizmu, różne zabiegi rodziny bez chęci zainteresowanego niestety są nieskuteczne. Należy namawiać na terapię odwykową / u psychiatry.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi